جمعه 21ام مرداد 1401

10 نکته ضروری مخصوص پدر و مادرهای شاغل

در مطلب زیر چند ترفند که توسط افراد مختلف به کار گرفته شده است و به آن ها در ایجاد تعادل در کار و زندگیشان کمک کرده است، ارائه می شود. ادامه. – در مطلب زیر چند ترفند که توسط افراد مختلف به کار گرفته شده است و به آن ها در ایجاد تعادل در […]

680 Views


در مطلب زیر چند ترفند که توسط افراد مختلف به کار گرفته شده است و به آن ها در ایجاد تعادل در کار و زندگیشان کمک کرده است، ارائه می شود.

ادامه.

– در مطلب زیر چند ترفند که توسط افراد مختلف به کار گرفته شده است و به آن ها در ایجاد تعادل در کار و زندگیشان کمک کرده است، ارائه می شود.

در زندگی تمام پدر و مادر ها لحظه هایی وجود دارد که به خود میگویند هیچ چیزی خوب پیش نمی رود.

برخی از افراد در این شرایط تصمیمات عجولانه ای اتخاذ کرده و دست به تغییرات اساسی می زنند.

به طور مثال مشغله کاری خود را کم می کنند و یا کلا جهت رسیدگی بیشتر به فرزندانشان، کار خود را ترک می کنند و حتی ممکن است از شریک زندگی خود بخواهند که این تصمیم را بگیرد.

درست است که در این شرایط این راهکار ها کمک زیادی به شما خواهد کرد، اما باید توجه داشته باشید که این ها تنها راه حل های ایجاد تعادل بین زندگی شخصی و شغلی شما نیستند.

شخصی که در مقطعی از زندگیش با این مشکل رو به رو شده است استفاده از راهکار موسوم به 5% را پیشنهاد می دهد.

این ایده که توسط daisy wademan dowling در Harvard business review ارائه داده شده است اشاره دارد به اینکه به جای گرفتن تصمیمات عجولانه و خط کشیدن روی زندگی شغلیاتان می تواند با به کارگیری چند ترفند ساده به سطحی از انعطاف- پذیری و تعادل در زندگی شخصی و شغلیتان برسید.

به طور مثال شما می تواند در هفته یک روز، کارخود را زودتر از معمول خاتمه داده و به منزل بروید و یا بعد از مأموریت های کاری که پس از ساعت کاری خاتمه می یابد مستقیماً به منزل بروید.

این تغییرات آنقدر بزرگ نیست که بر عملکرد شما تأثیر بگذارد و نارضایتی مدیرتان را در برداشته باشد، ولی تأثیر آن را به وضوح در زندگی شخصی خود خواهید دید.

به این ترتیب شما به طور همزمان هم زندگی و فرزندتان را اداره می کنید و هم مسیر خود را در جهت موفقیت شغلی ادامه خواهید داد.

در ادامه چند ترفند که توسط افراد مختلف به کار گرفته شده است و به آن ها در ایجاد تعادل در کار و زندگیشان کمک کرده است، ارائه می شود.

1.

بر اساس ساعت کاریتان برنامه ریزی کنید.

شاید اجرای این گزینه برای همه امکان پذیر نباشد، اما قطعاً ارزش مطالعه را دارد.

به طور مثال پدر یا مادری که صبح ها دیرتر به سرکار می رود زمان کافی دارد تا فرزندشان را به مدرسه ببرد.

در مقابل هنگام بازگشت پدر یا مادری که زودتر کارش خاتمه می یابد می تواند فرزندشان را از مدرسه بردارد.

در مواردی می توان با هماهنگی رییس یا مدیر خود، صبح ها یک ساعت زودتر به سرکار بروید و از آن طرف می تواند برای بردانشتن فرزندتان از مهدکودک یا مدرسه زودتر کارتان را خاتمه دهید.

2.

به همکارانتان اعلام کنید که شما باید سر ساعت مشخص محل کارتان را ترک کنید.

با اعلام این موضوع به احتمال زیاد همکارانتان همکاری لازم را با شما خواهند کرد.

3.

از سیستم پاسخگویی از راه دور برای مواقعی که محل کار خود را ترک کرده اید استفاده کنید.

شما می توانید در موقعیت های مختلف وقتی از میز کارتان دور هستید ایمیل های خود را پاسخ دهید یا کار های مشابه به آن که باعث می شود هم به زندگی و فرزنتان برسید و هم از برنامه کاریتان عقب نمانید.

4.

جهت سلامت ذهن خود یک روز را از فضای کار دور بمانید.

5.

از سیستم تحویل در درب منزل استفاده کنید.

شما می توانید خرید های هفتگی و یا حتی روزانه خود را تلفنی و یا آنلاین سفارش دهید و آن ها را درب منزل تحویل بگیرید.

بدین صورت زمانی را که قرار بود صرف رفت و آمد به فروشگاه و خرید شود را با خانواده خود گذرانده اید.

6.

از زمان نهار خود تا حد امکان استفاده کنید.

اگر مدرسه فرزندتان در نزدیکی محل کار شماست می توانید با هماهنگی مسئولان مدرسه از زمان نهار برای وقت گذراندن با او استفاده کنید.

7.

در هفته یک ساعت بعد از کارتان را به بیرون رفتن با همسرتان اختصاص دهید.

این برنامه را می تواند به شکلی هماهنگ کنید که تا قبل از خاتمه زمان مدرسه فرزندتان یک ساعتی را با هم به گردش بروید و مطمئن باشید که فرزندتان هم با دوستانش لحظات خوشی خواهد داشت.

8.

اگر نمی توانید به باشگاه بروید حتماً راهی پیدا کرده و با فرزندتان ورزش کنید.

به طور مثال اگر فرزندتان به دوچرخه سواری علاقه دارد شما هم برای خود یک دوچرخه تهیه کرده و با او همراه شوید.

از این طریق هم ورزش کرده اید و هم پیوند قوی بین شما و فرزندتان شکل می گیرد.

9.

تا جایی که می تواند برای انجام کار های منزل از نیروی خدماتی کمک بگیرید.

درست است که استفاده از نیروی خدماتی برای شما هزینه خواهد داشت و ممکن است برای خیلی از افراد این هزینه سنگین باشد.

اما باید توجه داشته باشید که شما در مقابل هم در زمان خود صرفه جویی کرده اید و هم کارهایتان به صورت حرفه ای تری انجام می شود که قطعاً آسودگی خیال شما را نیز در برخواهد داشت.

10.

مواقعی که کار ها پیچیده می شود راه گریزی برای خود بیابید.

ممکن است شما قادر به انجام هر کاری باشید، ولی قطعاً رسیدگی به همه امور در یک زمان امکان پذیر نیست و باید توجه داشت که انجام شدن همه کار ها بهتر از این است که به دلیل تلاش برای عالی انجام شدنشان زمان کافی برای رسیدگی به همه امور نداشته باشیم.

در واقع گاهی لازم است در مواردی آسان گیر باشیم.

به طور مثال مهم است که در وعده غذایی فرزندمان مواد مغذی لازم گنجانده شود، ولی نیازی نیست هر روز مانند یک آشپز حرفه ای برای تهیه غذا وقت صرف کنیم.

منبع: خبرآنلاین برچسب ها: شنبه 18 خرداد 1398 – 07:25 تعداد بازدید: 7 تعداد نظرات: 0
کلید واژه ها: زندگی – ساعت کاری – مادر – تصمیم – مدرسه – راهکار – ساعت – پدر و مادر ها – برنامه ریزی – موفقیت شغلی – شرایط – نارضایتی – منزل – مدیر – پیشنهاد – مهدکودک – مطالعه – برنامه – موفقیت – اداره – گزینه – بزرگ – لحظه – شاغل – درست – مشکل – هایی

لینک منبع

قالب وردپرس