جمعه 21ام مرداد 1401

گرانی دلار به سود کارخانجات اصفهان

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان گفت: واحدهایی مثل کاشی نیلو، کاشی اصفهان و پلی اکریل که ماه ها حقوق معوقه داشتند به دلیل افزایش قیمت ارز توانستند محصولات خود را به فروش رسانده و کارگران خود را به محل کار بازگردانند. – محسن نیرومند در گفت و گو با خبرنگار ایمنا” از […]

661 Views


مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان گفت: واحدهایی مثل کاشی نیلو، کاشی اصفهان و پلی اکریل که ماه ها حقوق معوقه داشتند به دلیل افزایش قیمت ارز توانستند محصولات خود را به فروش رسانده و کارگران خود را به محل کار بازگردانند.

– محسن نیرومند در گفت و گو با خبرنگار ایمنا” از شهرستان شهرضا، با بیان اینکه در سال گذشته نرخ اشتغالزایی اصفهان 2.

3 درصد افزایش یافته است، خاطرنشان کرد: بر اساس اعلام مرکز آمار ایران به عنوان مرجع رسمی ارایه آمار در کشور در سال 97 نسبت به سال قبل از آن نرخ بیکاری این استان سه دهم درصد کاهش یافته است وی ادامه داد: کاهش نرخ بیکاری استان در حالی بوده که مشارکت مردم برای کار دو درصد افزایش یافته است که این مسئله نشان دهنده افزایش دو درصدی تعداد کارگران شاغل استان است.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان با بیان اینکه در سال گذشته در هیچ یک از واحدهای صنعتی استان اعتصابات کارگری اتفاق نیفتاد، یادآور شد: واحدهایی مثل کاشی نیلو، کاشی اصفهان و پلی اکریل که ماه ها حقوق معوقه داشتند به دلیل افزایش قیمت ارز توانستند محصولات خود را به فروش رسانده و کارگران خود را به محل کار بازگردانند.

نیرومند با بیان اینکه در حال حاضر هزار و 113 نفر در واحدهای صنعتی و تولیدی استان مشغول به کار هستند، اظهار کرد: طبق آمار تأمین اجتماعی تعداد بیمه شدگان این سازمان در استان اصفهان در سال 97 نسبت به سال قبل از آن 13 هزار نفر افزایش یافته است که نشان می دهد باوجود تعطیلی بعضی واحدهای تولیدی کوچک 13 هزار نفر به تعداد شاغلان افزوده است.

وی تأکید کرد: در سال گذشته بعضی واحدهای صنعتی راکد و تعطیل شده مانند پلی اکریل که کارگران آن حدود 19 ماه حقوق نمی گرفتند احیا و فاز دوم آن نیز اخیرا راه اندازی شده است.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان با بیان اینکه سال گذشته حدود دو هزار میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی در حوزه فعالیت تعاون کار و رفاه اجتماعی پرداخت شد، اظهار کرد: قرار شده باهدف سهولت در پرداخت، واگذاری تسهیلات در سال 98 به صورت دستگاهی انجام شود.

کلید واژه ها: اصفهان – رفاه اجتماعی – استان – افزایش – اجتماعی – افزایش قیمت ارز – کارگران – افزایش قیمت – تعاون – نرخ بیکاری – رفاه – درصد – کاشی – قیمت ارز – مرکز آمار ایران – تسهیلات – محل کار – تأمین اجتماعی – حقوق – بیکاری – آمار – نشان – تعطیل – مرکز آمار – فروش – قیمت – کاهش – شاغل – میلیارد – خبرنگار

لینک منبع

قالب وردپرس