پنج شنبه 16ام تیر 1401

چند سیگنال صعودی برای سهامداران بورس

کد خبر: ۲۹۱۴۵۲ در اردیبهشت 20, 1401 0 شاخص کل بورس روز گذشته کمتر از یک درصد افت داشت. امروز چند سیگنال برای سهامداران وجود دارد و کارشناسان، بورس را صعودی پیش‌بینی می‌کنند. به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، بورس روز دوشنبه ۱۲ هزار و ۹۰۴ واحد افت کرد و در محدوده یک میلیون و […]

21 Views


شاخص کل بورس روز گذشته کمتر از یک درصد افت داشت. امروز چند سیگنال برای سهامداران وجود دارد و کارشناسان، بورس را صعودی پیش‌بینی می‌کنند.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، بورس روز دوشنبه ۱۲ هزار و ۹۰۴ واحد افت کرد و در محدوده یک میلیون و ۵۴۰ هزار واحدی ایستاد.

امروز چند سیگنال برای سهامداران وجود دارد. کارشناسان روند متعادلی و گاها صعودی را تجربه می‌کند.

امروز تعداد ۴۴۴ میلیون سهم معادل ۱۰ درصد سهام شرکت حمل‌ونقل ترکیبی مواد معدنی گهر ترابر سیرجان با نماد کگهر، به عنوان دومین عرضه اولیه سال وارد فرابورس می‌شود. کف قیمت این عرضه ۵۴۵ تومان برای هر سهم و حداکثر سهمیه نیز ۴۴ میلیون و ۴۰۰ هزار سهم به سرمایه گذاران واجد شرایط به روش حراج در بازار اول معاملات فرابورس عرضه می‌شود.

این عرضه اولیه نقدینگی جدید وارد بازار سرمایه می‌کند.

حدود ۱۲۰ شرکت یعنی حدود ۲۵ درصد شرکت‌ها در سال ۹۹ سود خود را از طریق سجام واریز کردند. این عدد در سال ۱۴۰۰ به ۲۹۰ شرکت و عملا ۶۰ درصد شرکت‌‌ها رسید.

واریز پول شود اعتماد سهامداران نسبت به بورس را افزایش می‌دهد.

یک منبع آگاه از تصمیم در وزارت جهاد کشاورزی برای دو برابر شدن قیمت شیرخام خبر داد که در پی آن افزایش بیش از دو برابری قیمت محصولات لبنی قطعی خواهد بود.

افزایش قیمت لبنیات برخی از صنایع بورسی را صعودی می‌کند.

افزایش سرمایه‌گذاری غیرمستقیم در بورس

مجید عشقی، رئیس سازمان با اشاره به گسترش بازار سرمایه طی ۲-۳ سال اخیر گفت: اکنون بازار سرمایه قابل مقایسه با گذشته نیست و سرمایه‌گذاری مستقیم، با اتفاقاتی که در سال ۹۹ نمود پیدا کرد، یکی از دغدغه‌های جدی سازمان به‌شمار می‌رود.

با افزایش سرمایه‌گذاری غیر مستقیم روند معاملات بورس و سوددهی آن نیز تغییر می‌کند.

تاکنون با مصوبه هیئت مدیره سازمان بورس به دو گزارشگر که ناهنجاری و تخلف دو ناشر (شرکت) بورسی را گزارش کرده بودند، مبالغ ۶۱ و ۳۰ میلیون تومان پاداش تعلق گرفت.

با گزارش تخلفات در بازار سرمایه، اعتماد سهامداران نسبت به بورس افزایش می‌یابد.

محمد حسنلو، معاون شرکت سپرده‌گذاری مرکزی گفت: وثیقه قرار دادن دارایی سهام افراد برای دریافت وام با همکاری دو بانک ملی و قرض الحسنه مهر ایران عملیاتی می‌شود.

اگر این موضوع اجرایی شود، بورس میزبان نقدینگی و اعتماد سهامداران می‌شود.

منبع: تجارت نیوز

لینک منبع

قالب وردپرس