جمعه 21ام مرداد 1401

قطع واردات ۱۵۰ هزار تن گوشت قرمز با طرح افزایش بهره‌وری دام عشایر

به گزارش خبرنگار مهر، سردار نصرت الله سیف روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران و در پاسخ به سوال خبرنگار مهر پیرامون برنامه‌های افزایش ظرفیت‌های تولید در جامعه عشایری با اشاره به اینکه یکی از تولیدات خوب کشور ما بحث گوشت قرمز است، اظهار داشت: ۲۵ درصد گوشت قرمز کشور توسط عشایر تولید می‌شود. وی با […]

190 Viewsبه گزارش خبرنگار مهر، سردار نصرت الله سیف روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران و در پاسخ به سوال خبرنگار مهر پیرامون برنامه‌های افزایش ظرفیت‌های تولید در جامعه عشایری با اشاره به اینکه یکی از تولیدات خوب کشور ما بحث گوشت قرمز است، اظهار داشت: ۲۵ درصد گوشت قرمز کشور توسط عشایر تولید می‌شود.

وی با بیان اینکه عشایر کشور بالغ بر ۲۴ میلیون رأس دام سبک و سنگین دارند، تصریح کرد: در حال حاضر سالانه ۱۵۰ هزار تُن واردات گوشت قرمز به کشور داریم.

رئیس سازمان بسیج عشایری کشور خاطرنشان کرد: بعد از نامگذاری سال به نام «جهش تولید» و مطالبه افزایش ظرفیت‌های تولید در کشور به این نتیجه رسیدیم که به حوزه قطع واردات گوشت قرمز و افزایش ظرفیت‌های تولید گوشت قرمز در کشور ورود کنیم.

سردار سیف با اشاره به اینکه می‌توان با کمکی که به عشایر صورت بگیرد واردات ۱۵۰ هزار تن گوشت قرمز را قطع کرد، گفت: در این راستا طرح افزایش بهره وری دام عشایر تهیه شده که در طی ۳ سال اجرایی می‌شود و با اجرای آن ۱۵۰ هزار تُن واردات گوشت قرمز را قطع می‌کنیم.

وی یادآور شد: این طرح نزدیک به ۱۰ هزار نفر از عشایر را افزایش اشتغال می‌دهد.

لینک منبع

قالب وردپرس