سه شنبه 28ام دی 1400

سامانه احراز هویت الکترونیکی بورس رونمایی شد

به گزارش خبرنگار مهر، سامانه احراز هویت الکترونیکی بازار سرمایه دقایقی قبل با حضور معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور و رئیس سپرده گذاری مرکزی رونمایی شد. مراسم رونمایی هم اکنون در محل شرکت سپرده گذاری مرکزی در حال برگزاری است. حسین فهیمی، رئیس شرکت سپرده گذاری مرکزی در این مراسم گفت: شرکت سپرده‌گذاری مرکزی توانست […]

119 Viewsبه گزارش خبرنگار مهر، سامانه احراز هویت الکترونیکی بازار سرمایه دقایقی قبل با حضور معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور و رئیس سپرده گذاری مرکزی رونمایی شد.

مراسم رونمایی هم اکنون در محل شرکت سپرده گذاری مرکزی در حال برگزاری است.

حسین فهیمی، رئیس شرکت سپرده گذاری مرکزی در این مراسم گفت: شرکت سپرده‌گذاری مرکزی توانست در بزرگترین چالش‌ها فائق بیاید و از امواج و از امواج سیل آسا آسیب نبیند و تهدید سهام عدالت را تبدیل به فرصت کند.

وی اضافه کرد: توانستیم با نیروی داخلی و شبکه پیمانکاری خودمان بر مشکلات فائق آئیم. در سال ۹۷ تعداد ۱۰۰ هزار کد بورسی در سال ۹۸ تعداد ۶۰۰ هزار و در سال ۹۹ روزی یکصد هزار کد بورسی جدید داشتیم.

فهیمی اضافه کرد: اقدام مهم دیگری که در شرکت سپرده‌گذاری انجام گرفت اقدام حقوقی روی سهام مانند اصلاح دارایی فوتی‌ها و غیره بود ما در این زمینه افزایش ۱۰ برابری داشتیم اما نمی‌توانستم در مدت کوتاه سایز شرکت را بزرگ کنیم اما با راه‌های میانبر توانستیم بر این مشکلات فائق بیاییم. در سال ۹۸ عملیات تسویه این شرکت دو و نیم برابر بودجه سالانه بود و در واقع هزار هزار میلیارد تومان تسویه وجوه انجام شد و پیش‌بینی می‌کنیم که این مقدار امسال دو و نیم برابر سال قبل شود.

این خبر تکمیل می‌شود

لینک منبع

قالب وردپرس