سه شنبه 28ام دی 1400

دولت تنها ۴ دهم درصد نرخ بیکاری را کاهش داد

احمد خدابخشی در گفتگو با خبرنگار مهر، به تشریح جزئیاتی از جلسه عصر امروز(یکشنبه) کمیسیون برنامه و بودجه پرداخت و گفت: در جلسه امروز وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و معاونانش گزارشی از اشتغال روستایی و عشایری ارائه دادند. نماینده مردم الیگودرز در مجلس افزود: طبق قانون، دولت مجوز داشت ۱.۵ میلیارد دلار از صندوق […]

237 Viewsاحمد خدابخشی در گفتگو با خبرنگار مهر، به تشریح جزئیاتی از جلسه عصر امروز(یکشنبه) کمیسیون برنامه و بودجه پرداخت و گفت: در جلسه امروز وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و معاونانش گزارشی از اشتغال روستایی و عشایری ارائه دادند.

نماینده مردم الیگودرز در مجلس افزود: طبق قانون، دولت مجوز داشت ۱.۵ میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برداشت کرده و با تلفیق با منابع بانکی، برای توسعه اشتغال روستایی سرمایه‌گذاری کند.

وی افزود: طبق گزارش شریعتمداری، تا امروز ۵۵۹۰ میلیارد تومان اعتبار برای اشتغال روستایی پرداخت شده است.

خدابخشی تصریح کرد: شریعتمداری اعلام کرد «احتمالاً به دلیل افزایش نرخ ارز، منابع سرمایه‌گذاری در اشتغال روستایی به ۱۸ هزار میلیارد تومان افزایش خواهد یافت».

عضو کمیسیون برنامه و بودجه گفت: طبق گزارش وزارت کار، نرخ بیکاری در روستاها ۶.۹ درصد و در شهرها ۱۱.۹ درصد است. مجموعه اقداماتی که دولت برای اشتغال انجام داده، تنها نرخ بیکاری را ۰.۴ دهم درصد کاهش داده است.

وی ادامه داد: این در حالی است که طبق قانون، دولت مکلف بود نرخ بیکاری را به میزان ۰.۸ درصد کاهش دهد.

خدابخشی اظهار داشت: نمایندگان معتقد بودند دولت باید بر اساس مزیت‌های نسبی استان‌ها، برای اشتغال برنامه‌ریزی کند و آمایش سرزمینی را در نظر بگیرد.

نماینده مردم الیگودرز در مجلس می گوید: با توجه به افزایش قیمت‌ها، اعتباراتی که برای اجرای طرح‌ها در نظر گرفته شده بود، کافی نیست و باید ضریب تعدیلی برای این طرح‌ها در نظر گرفته شود.

وی خاطرنشان کرد: وزیر کار بر لزوم حفظ اشتغال موجود تأکید می‌کرد و خواستار افزایش ردیف‌های کمک به خیریه‌ها و اعتبارات سازمان بهزیستی بود.

لینک منبع

قالب وردپرس