جمعه 21ام مرداد 1401

اختصاص 600 هکتار اراضی به مزرعه خورشیدی و گیاهان دارویی گچساران

نماینده مردم شهرستان های گچساران و باشت در مجلس گفت: برای ایجاد مزرعه خورشید و کشت گیاهان دارویی 600 هکتار از اراضی ملی اختصاص داده می شود. – به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا، “غلامرضا تاجگردون” در نشست نقشه راه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان های گچساران و باشت افزود: ایجاد اشتغال و […]

939 Views


نماینده مردم شهرستان های گچساران و باشت در مجلس گفت: برای ایجاد مزرعه خورشید و کشت گیاهان دارویی 600 هکتار از اراضی ملی اختصاص داده می شود.

– به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا، “غلامرضا تاجگردون” در نشست نقشه راه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان های گچساران و باشت افزود: ایجاد اشتغال و ایجاد زنجیره تولید در شهرستان گچساران و باشت از اهمیت خاصی برخوردار است.

وی اظهار کرد: رفع بیکاری و ایجاد اشتغال یکی از دغدغه های مردم این دو منطقه است.

نماینده مردم شهرستان های گچساران و باشت در مجلس خاطرنشان کرد: حضور سرمایه گذاران در این امر مهم بسیار تأثیرگذار است.

تاجگردون تصریح کرد: در دو شهرستان گچساران و باشت با توجه به پتانسیل های موجود اقدامات ارزنده ای در زمینه خاک و آب و کشاورزی انجام شده است.

وی ادامه داد: اجرای تأمین آب هفت هزار هکتار از زمین های کشاورزی شهرستان های گچساران و باشت با سه هزار فرصت شغلی یکی از این اقدامات است.

نماینده مردم شهرستان های گچساران و باشت در مجلس عنوان کرد: شرکت های مپها، گیتی پسند و بهین کود در سطح شهرستان های گچساران و باشت آمادگی خود را جهت امر سرمایه گذاری در ایجاد مزرعه خورشیدی، انرژی های پاک، تولید انواع کودهای آلی و ارگانیک، کشت گیاهان دارویی، تولید عسل های ارگانیک صادراتی اعلام کردند.

تاجگردون بیان کرد: برای ایجاد مزرعه خورشید و کشت گیاهان دارویی 600 هکتار از اراضی ملی اختصاص داده می شود.

وی افزود: شهرستان گچساران به دلیل داشتن آب و هوای خوب و خاک حاصلخیز، کشاورزی ارگانیک و کشت گیاهان دارویی در کشور طرح پایلوت کشوری در این شهرستان اجرایی می شود.

پروانه نیک مرام، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست ادامه داد: تاکنون پرونده پرداخت 440 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال روستایی و عشایر شهرستان گچساران به بانک های عامل معرفی شده است که از این میزان 179 میلیارد ریال آن پرداخت شده است.

وی اضافه کرد: از ابتدای پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی و عشایر در شهرستان گچساران 665 فرصت شغلی ایجاد شده است.

رضا برزگر، رییس هیأت مدیره شرکت مپها نیز در این نشست گفت: مزرعه خورشیدی با مشارکت بخش خصوصی و ایجاد اشتغال سه هزار و 500 در گچساران راه اندازی می شود.

وی عنوان کرد: این طرح با مشارکت شرکت فونسیک آلمان برای تولید برق احداث می شود و برای اجرای این طرح در مراحل اولیه نیاز به 70 مگاوات انرژی برق است.

علی داوودی مهر، مدیرعامل شرکت آب منطقه ای کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: با توجه به اختلاف ارتفاع در شهرستان های گچساران و باشت از بی بی حکیمه تا خامی و ظرفیت سالیانه 2.

5 میلیارد ذخیره آب ایجاد نیروگاه های برق آبی یکی از راهکارهای اشتغال و کارآفرینی در این شهرستان است.

وی تصریح کرد: ایجاد نیروگاه های برق آبی در 160 نقطه استان کهگیلویه و بویراحمد شناسایی شده که تعداد زیادی از آن در شهرستان های گچساران و باشت است.

داوودی مهر اضافه کرد: طرح ایجاد نیروگاه های برق آبی در مناطق شاه بهرام، حاج قلندر و پیچاب مطالعه شده است.

کلید واژه ها: گچساران – گیاهان دارویی – کهگیلویه و بویراحمد – اشتغال – خورشید – گیاهان – تسهیلات اشتغال – مزرعه – سرمایه گذاری – ارگانیک – کشاورزی – خورشیدی – تولید – سرمایه – اراضی ملی – مردم – میلیارد – تسهیلات – روستایی – سرمایه گذاران – مجلس – رفاه اجتماعی – عشایر – انرژی – منطقه – گیتی پسند – کشور – مدیرعامل – زمین – اجتماعی

لینک منبع

قالب وردپرس