چهارشنبه 13ام فروردین 1399

کربن فعال چیست؛ خرید و فروش و قیمت کربن فعال پودری و گرانولی

به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر، یکی از پرکاربردترین مواد در تصفیه آب کربن فعال یا زغال اکتیو (activated carbon) است که بیشتر به دو صورت پودری (نرم) و گرانول (سخت و ساچمه‌ای) موجود می‌باشد و برای جدا سازی رنگ و بو و مزه و کلر آب در کارخانه جات صنایع غذایی و صنایع رنگ و […]

20 Views


به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر، یکی از پرکاربردترین مواد در تصفیه آب کربن فعال یا زغال اکتیو (activated carbon) است که بیشتر به دو صورت پودری (نرم) و گرانول (سخت و ساچمه‌ای) موجود می‌باشد و برای جدا سازی رنگ و بو و مزه و کلر آب در کارخانه جات صنایع غذایی و صنایع رنگ و شیمیایی و در تصفیه آب آکواریوم و استخر و تصفیه آب خانگی و صنعتی و نیز برای پاکسازی پوست و دندان استفاده می‌شود.

قیمت هر کیلو کربن فعال صنعتی و پودری در بازار

قیمت هر کیلو کربن فعال بسته به نوع آن و کشور سازنده و درجه کیفیت آن متفاوت است برای اطلاع از قیمت کربن فعال در بازار می‌توانید با فروشگاه پارسا عرضه کننده معتبر کربن فعال از طریق شماره‌های زیر تماس حاصل نمائید

تلفن دفتر فروش (تهران): ۴۴۲۹۷۲۹۲

پاسخگویی پیامکی و تلگرامی: ۰۹۱۹۶۷۸۷۷۱۸

کربن فعال (کربن اکتیو) یا زغال فعال چیست

کربن فعال به گروهی از مواد کربنی متخلخل و سطح داخلی بالا گفته می‌شود که به دلیل مساحت داخلی قابل توجه، ساختار متخلخل و منفذی، ظرفیت جذب بالا، قابلیت فعال‌سازی مجدد سطح و همچنین قیمت پایین در مقایسه با جاذب‌های غیر آلی مانند زئولیت یک ماده منحصربه‌فرد می‌باشد. کاربرد مهم و قابل اهمیت آنها در جداسازی بو، رنگ، مزه‌های غیر دلخواه از آب در عملیات خانگی و صنعتی، بازیافت حلال، تصفیه هوا به‌ویژه در رستوران‌ها، صنایع غذایی و شیمیایی می‌باشد.

اصطلاح زغال فعال شده یا کربن اکتیو نشان دهنده یک سری از مواد جذب کننده سطحی, با جنسی زغالی و شکل کریستالی می‌باشد که در ساختار داخلی آن روزنه‌های زیادی وجود دارد

کربن اکتیو در تصفیه آب

در مصارف تصفیه آب و پساب، از دونوع پودری (به شکل سوسپانسیون) و گرانول (بستر ثابت، پرکولاسیون) با توجه به نوع کاربری آن استفاده می‌شود. در گذشته، از این ماده برای حذف کلر و مواد ایجاد کننده بو و رنگ در آب استفاده می‌شد. اخیراً استفاده از این ماده برای تصفیه آب آشامیدنی، آب‌های زیر زمینی و … استفاده می‌شود.

کربن اکتیو در تصفیه پساب بیولوژیکی برای حذف باکتری و مواد خطرناک نیز قابل استفاده است. هم جنین در واحدهای تصفیه پساب و در مرحله سوم از این ماده برای بهبود کیفیت تصفیه و حذف موادی که نسبت به مواد مورد استفاده در تصفیه و روش‌های آن مقاوم هستند استفاده می‌شود.

کربن اکتیو جاکوبی سوئد یا جاکوبا (کربن فعال ژاکوبی)

شرکت جاکوبی سوئد JACOBI از معروف ترین شرکت‌های تولید کننده کربن اکتیو در اروپا است که کربن اکتیو آن در صنایع تصفیه آب و بازیافت طلا و … کاربرد گسترده‌ای دارد. کربن اکتیو جاکوبی در گرید های مختلفی تولید می‌شوند که پرکاربرد ترین گرید های آن در ایران گرید های AQUA 1000 و AQUA 2000 است

کربن فعال از کجا بخریم

جهت خرید کربن فعال پودری می‌توانید به لینک زیر در سایت تجهیزیار مراجعه نمائید

http://tajhizyar.com/consumable-product/activated-carbon/

تجهیزیار وب سایتِ مرجع خرید و فروش و معرفی انواع مواد شیمیایی و شیشه آلات و تجهیزات آزمایشگاهی و ارائه کنندگان معتبر تجهیزات و مواد و شیشه آلات آزمایشگاهی می‌باشد

انواع کربن فعال

کربن فعال پودری

کربن اکتیو پودری یا پودر کربن فعال سایز کمتر از ۱ میلی متر و قطر متوسط بین ۰/۱۵ – ۰/۲۵ میلی متر دارد. مزیت مهم کربن فعال پودری مقدار بالای سطح فعال در واحد حجم است، اما به دلیل اندازه ریز ذرات افت فشار بالایی را ایجاد می‌کند.

کربن فعال اکسترود یا میله‌ای

کربن اکتیو میله‌ای یا کربن اکتیو مدادی به شکل استوانه‌ای است و قطری بین ۰/۸ تا ۱۳۰ میلیمتر دارد. برای تهیه کربن فعال پودری را با یک پیوند دهنده به هم متصل کرده و درون یک بسته استوانه‌ای شکل قرار می‌دهند.

کربن فعال گرانول

کربن اکتیو گرانول در مقایسه با کربن اکتیو پودری سایز ذرات نسبتاً بزرگ‌تر و در نتیجه سطح خارجی کوچک‌تر دارند. به دلیل سرعت بالای نفوذ گازها و مایعات این نوع کربن برای جذب و بخار مناسب می‌باشد. کربن گرانول برای تصفیه آب، بوزدایی وجداسازی مواد موجود در جریان‌ها و نیز در حوضچه‌های اختلاط سریع استفاده می‌شوند. کربن فعال گرانول در سایزهای ۲۰×۸، ۴۰×۲۰، ۳۰×۸ برای استفاده در فاز مایع و سایزهای ۶×۴، ۸×۴، ۱۰×۴ برای استفاده در فاز بخار ساخته می‌شوند.

خرید اینترنتی زغال فعال برای پوست

کربن اکتیو سموم و ترکیبات مضر را از روی پوست جذب می‌کند و پیری زودرس را به تأخیر می‌اندازد. سلامت پوست با زغال اکتیو از روش‌های محبوب جدیدی است که بسیاری از افراد در سرتاسر دنیا برای داشتن ظاهری جوان‌تر آن را مورد استفاده قرار می‌دهند.

کاربردهای کربن فعال

از جلمه ی کاربردهای کربن فعال به شرح زیر می‌باشد:

کاربرد کربن اکتیو در تصفیه گاز

تصفیه گاز فرآیندی مثل CO2، جداسازی روغن از هوای فشرده در واحدهای صنعتی

در ماسک n95 کربن دار (طبق دستورالعمل استفاده از ماسک n95 و جود یک لایه‌ی کربن فعال روی ماسک باعث می‌شود بوی آلودگی و گازهای مضر هوا به داخل ماسک نفوذ نکند)

جداسازی آلاینده‌ها از هواسازها و سیستم‌های تهویه

در ماسک‌های گازی

در فیلتر سیگار

به عنوان محیط حامل در کاتالیست ها

بازیابی حلال‌ها در چاپ روتوگراوی، صنایع بسته بندی و پوشش‌های سطحی، صنایع غذایی و شیمیایی

تصفیه گاز طبیعی، حذف H2S ، BTX

حذف مواد تولید کننده بو از هوای خروجی از هود آشپزخانه‌ها و فیلتر یخچال‌ها

کنترل انتشار برای مثال در پمپ بنزین‌ها

حذف آلاینده‌ها از سیستم تهویه خودروها

برای تصفیه‌ی گاز دودکش‌ها در کارخانجات زباله سوزی برای حذف فلزات سنگین و دیوکسین ها

تصفیه گاز اگزوز برای حدف ناخالصی‌ها و آلاینده‌های آلی

منبع: تجهیزیار

این مطلب، یک خبرآگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

لینک منبع

قالب وردپرس