چهارشنبه 13ام فروردین 1399

پارس خودرو از شمول ماده ۱۴۱ قانون تجارت خارج شد

به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر به نقل از سایپا، شرکت پارس خودرو بعد از اخذ مجوز نهایی از سازمان بورس، از شمول ماده ۱۴۱ خارج شده و تولید در مسیر برنامه‌ریزی شده قرار می‌گیرد. شرکت پارس خودرو در نظر دارد با مدیریت هزینه‌ها و ادامه عملیات اقتصادی منضبط در سال آتی، چرخه نقدینگی را در […]

22 Viewsبه گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر به نقل از سایپا، شرکت پارس خودرو بعد از اخذ مجوز نهایی از سازمان بورس، از شمول ماده ۱۴۱ خارج شده و تولید در مسیر برنامه‌ریزی شده قرار می‌گیرد.

شرکت پارس خودرو در نظر دارد با مدیریت هزینه‌ها و ادامه عملیات اقتصادی منضبط در سال آتی، چرخه نقدینگی را در مسیر افزایش تولید محصولات خود قرار دهد.

سال جاری یکی از سخت‌ترین و پیچیده‌ترین دوران در صنعت خودرو کشور بوده که با تلاش کارکنان و اجرای برنامه‌های کارشناسی شده تا حد مطلوبی تولید در پارس خودرو بهبود یافته است.

گفتنی است براساس مصوبه مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت پارس خودرو مورخ ۲۷/‏۰۴/‏۱۳۹۸‬ مبنی بر خروج این شرکت از شمولیت ماده ۱۴۱ از طریق تجدید ارزیابی و فروش سرمایه‌گذاری‌ها، با توجه به اقدامات انجام شده و با حمایت و پشتیبانی سهامدار اصلی (شرکت سایپا)، شرکت پارس خودرو عملیات واگذاری سرمایه گذاری‌های خود را با جدیت دنبال کرد و در نهایت در اسفند ماه سال جاری پس از طی فرآیندهای اداری و قانونی سهم الشرکه خود را در شرکت‌های سایپا سیتروئن، سایپا یدک، طیف سایپا و مگاموتور واگذار کرد.

با توجه به سود شناسایی شده حاصل از واگذاری سرمایه‌گذاری های مذکور و کاهش مانده زیان انباشته، شرکت عملاً از شمولیت ماده ۱۴۱ خارج شد و کلیه مراحل عملیاتی و مستندات مربوطه در هر مرحله از طریق سامانه کدال به اطلاع سهامداران محترم رسیده است

لینک منبع

قالب وردپرس