چهارشنبه 13ام فروردین 1399

مذاکرات برای اختصاص مبلغ قابل توجهی به جبران خسارت‌ سیل انجام شد

به گزارش خبرنگار مهر، علی لاریجانی ظهر امروز در حاشیه بازدید از سد کرخه اظهار کرد: گفتگوهایی در خصوص کاهش خسارت به مردم و تنظیم خروجی آب سدها که یک مرتبه با حجم عظیمی از آب مواجه نشویم، صورت گرفته و می‌گیرد. وی افزود: استاندار و دیگر مسئولان به صورت مستمر تشکیل جلسه داده و […]

163 Viewsبه گزارش خبرنگار مهر، علی لاریجانی ظهر امروز در حاشیه بازدید از سد کرخه اظهار کرد: گفتگوهایی در خصوص کاهش خسارت به مردم و تنظیم خروجی آب سدها که یک مرتبه با حجم عظیمی از آب مواجه نشویم، صورت گرفته و می‌گیرد.

وی افزود: استاندار و دیگر مسئولان به صورت مستمر تشکیل جلسه داده و با نظرات کارشناسی و مشاوره افراد متخصص در این مدت به خوبی عمل کردند.

لاریجانی با تأکید بر اینکه پیش بینی‌های بارش باران را نمی‌توان ۱۰۰ درصدی دانست، گفت: یک قسمت‌هایی لاجرم حجم خروجی مخازن باید افزایش پیدا کند وقتی ورودی سد بالا باشد. تمهیداتی انجام شده که خسارت‌های وارده به احشام، زمین‌های کشاورزی و مسکن مردم جبران شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اگر ساختمانی از مردم از بین رفت باید هزینه آن پرداخت و وام‌های ارزان قیمت برای کارهای اقتصادی به مردم پرداخت شود.

لاریجانی با اشاره به کارشناسی شدن میزان خسارت‌های وارده به استان‌ها گفت: این حجم از خسارت‌های وارد شده آن هم در ابتدای سال اصلاً قابل پیش بینی نبود و برای همین یک منبع اعتباری برای پرداخت خسارت‌ها به مردم سیل زده جدای از بودجه سال ۹۸ تعیین می‌کنیم که مذاکرات اولیه با دولت انجام و منابع قابل وصول و واقعی را درنظر گرفتیم.

وی گفت: در این تعطیلات که مسئله سیلاب به برخی استان‌های کشور خسارت وارد کرد، مذاکراتی بین مجلس و دولت وجود داشته و دستگاه‌های مختلف تعطیل نبودند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز جلسه‌ای برگزار کردند و از همه مدیران و مسئولان دعوت شد، افزود: اولین مبحث تأمین نیازهای مردم و بعد هم پرداخت خسارت بود.

لاریجانی با اشاره به اینکه وضعیت خوزستان متفاوت از دیگر استان هاست، تصریح کرد: باید آب‌های وارد شده به مخازن سدهای خوزستان را به نحوی مدیریت کرد که هم به سد آسیب وارد نشود و هم در عین حال به مردم آسیب کمتری وارد شود.

لینک منبع

قالب وردپرس