چهارشنبه 13ام فروردین 1399

از وضعیت هوای کشور در ماه رمضان تا سیل؛ شورش طبیعت علیه نادیده انگاری علم

وضعیت هوای کشور در ماه رمضان، کارتخوان ارتباطی با فرار مالیاتی پزشکان ندارد، 580 مدرسه خشتی و گلی جمع آوری شد و آخرین وضعیت از راه اندازی کلینیک سلامت جنسی تیتر مهمترین اخبار اجتماعی ایسنا در روز دوشنبه ( 16 اردیبهشت ماه) هستند. – از وضعیت هوای کشور در ماه رمضان تا سیل؛ شورش طبیعت […]

167 Views


وضعیت هوای کشور در ماه رمضان، کارتخوان ارتباطی با فرار مالیاتی پزشکان ندارد، 580 مدرسه خشتی و گلی جمع آوری شد و آخرین وضعیت از راه اندازی کلینیک سلامت جنسی تیتر مهمترین اخبار اجتماعی ایسنا در روز دوشنبه ( 16 اردیبهشت ماه) هستند.

– از وضعیت هوای کشور در ماه رمضان تا سیل؛ شورش طبیعت علیه نادیده انگاری علم وضعیت هوای کشور در ماه رمضان، کارتخوان ارتباطی با فرار مالیاتی پزشکان ندارد، 580 مدرسه خشتی و گلی جمع آوری شد و آخرین وضعیت از راه اندازی کلینیک سلامت جنسی تیتر مهمترین اخبار اجتماعی ایسنا در روز دوشنبه ( 16 اردیبهشت ماه) هستند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا، امروز در سرویس اجتماعی ایسنا 48 خبر،مصاحبه و گزارش ارسال شده است که گزیده ای از مهمترین این اخبار به همراه تیتر و لینک در زیر می آید: توزیع بسته های غذایی 200 هزار تومانی ویژه رمضان” معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد از توزیع بسته های غذایی ویژه ماه رمضان بین مددجویان کمیته امداد در مناطق محروم و خیلی محروم خبر داد.

علیرضا عسگریان در گفت وگو با ایسنا با بیان اینکه سال گذشته بیش از 13 میلیارد تومان بسته غذایی بین مددجویان توزیع شده است، گفت: هدفگذاری امسال کمیته امداد برای توزیع بیش از 20 میلیارد تومان بسته غذایی در ماه رمضان است.

این کمک ها در مناطق محروم و خیلی محروم توزیع می شود.

نرخ حق بیمه و شرایط بازنشستگی زنان خانه دار ” مدیرکل تامین اجتماعی غرب تهران درباره بیمه زنان خانه دار توضیحاتی داد و گفت که یکی از دغدغه های زنان خانه دار، آینده آن هاست.

لذا به منظور از بین بردن دغدغه این زنان بیمه این گروه را در دستور کار قرار داده ایم و بر این اساس قرار شد زنان خانه دار از 18 تا 50 سالگی در صورت تمایل به نزدیکترین شعبه محل سکونت خود مراجعه و درخواست بیمه کنند البته زنان مجرد هم می توانند درخواست بدهند و از این فرصت بهره مند شوند.

ناهید حیدری در گفت وگو با ایسنا افزود: نرخ حق بیمه زنان خانه دار از 12 تا 18 درصد بسته به نوع خدمات برای این گروه متفاوت است که می توانند یکی از آن ها را انتخاب کنند.

چرا طرح راه اندازی کلینیک های سلامت جنسی به سرانجام نرسید؟” معاون برنامه ریزی و هماهنگی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری از ناتمام ماندن طرح کلینیک های “سلامت خانواده” خبر داد و گفت: در دولت یازدهم پیگیر ایجاد این کلینیک های تخصصی بودیم که متوجه شدیم به دلیل اختلاف نظرها در مورد راه اندازی کلینیک های سلامت جنسی، طرح پیشنهادی ما اجرایی نشده است.

اطهره نژادی در گفت وگو با ایسنا با بیان اینکه هدف معاونت امور زنان از راه اندازی کلینیک های سلامت خانواده با همکاری وزارت بهداشت، تحکیم بنیان خانواده بوده است، اظهارکرد: چند سال اخیر معاونت امور زنان بنا به تخصص و سابقه وزارت بهداشت روی کلینیک های سلامت خانواده فعالیت و در همین راستا با این وزارتخانه تفاهم نامه ای امضاء کرد.

براساس این تفاهم نامه مقرر شد که وزارت بهداشت در پلی کلینیک های دانشگاه های علوم پزشکی مراکز استان ها، کلینیک هایی راه اندازی کند تا اگر خانواده ها در ابعاد مختلف خانوادگی با مشکل مواجه شدند به این کلینیک ها مراجعه کنند.

کارتخوان، ارتباطی با فرار مالیاتی پزشکان ندارد / تابع قانونیم” رییس کل سازمان نظام پزشکی با اشاره به مباحث مطرح شده درباره نصب کارتخوان در مطب پزشکان، با بیان اینکه اکثر پزشکان از کارتخوان استفاده می کنند، گفت: در مجموع سازمان نظام پزشکی از هر اقدامی که منجر به تسهیل خدمت به مردم و بیمار شود، استقبال می کند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا، دکتر محمدرضا ظفرقندی در نشستی خبری درباره نصب کارتخوان در مطب پزشکان گفت: بحث ها در این ارتباط واقعی نیست و اکثر پزشکان از کارتخوان استفاده می کنند.

سازمان نظام پزشکی از هر اقدامی منجر به تسهیل خدمت به مردم و بیمار شود، از آن استقبال می کند.

آنچه که مورد اعتراض است، این است که اگر موضوعی در مجلس مطرح می شود، باید برای همه صنوف باشد.

چرا در مجلس مبحثی را برای یک صنف خاص مطرح می کنند؟ کارتخوان باید برای همه صنوف باشد.

از اهدای “نسوج پیوندی” چه می دانید؟” مقوله اهدای عضو در ایران که آغاز شکل گیری و قانون گذاری آن به حدود 30 سال قبل بازمی گردد، همواره یکی از دغدغه های جدی وزارت بهداشت بوده است؛ عملی که به مرور زمان با فرهنگسازی مناسب توانسته باعث نجات جان بیماران نیازمند به پیوند عضو باشد.

اما شاید پیوند نسوج امری کمتر شناخته شده برای مردم باشد و حتی کمتر کسی اطلاع داشته باشد که امکان اهدای نسوج از فردی که به مرگ طبیعی فوت کرده نیز وجود دارد.

دکتر ساناز دهقان – رییس گروه پیوند و فراهم آوری اعضای وزارت بهداشت – در گفت وگو با ایسنا با بیان اینکه فرآیند پیوند نسوج از اشخاصی که به مرگ طبیعی هم فوت کرده باشند، امکان پذیر است، گفت: این نوع از برداشت نسج برای آن دسته از متوفیانی که برای تشریح به پزشکی قانونی نرفتند و نیز مشکلی در برداشت نسوج وجود نداشته باشد، صورت می گیرد.

وضعیت هوای کشور در ماه رمضان” با توجه به آغاز ماه مبارک رمضان، مدیرکل پیش بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی با اشاره به بارش های ضعیف در برخی مناطق کشور در روزهای پایانی هفته جاری، از احتمال افزایش دما از یکشنبه هفته آینده (22 اردیبهشت ماه) خبر داد.

احد وظیفه در گفت وگو با ایسنا با بیان اینکه در ماه جاری شرایط آب و هوایی بدی نداریم، اظهارکرد: طی امروز، فردا و پس فردا (16، 17 و 18 اردیبهشت) بارش های ضعیفی را در دامنه های البرز انتظار داریم.

سیل؛ شورش طبیعت علیه نادیده انگاری علم” بنا به گفته یک کارشناس شهری اگر به قوانین طبیعت و محیط زیست احترام نگذاریم و در اقدامات خود علم را نادیده بگیریم، طبیعت روزی ضربه شست خود را نشان خواهد داد.

کیومرث حبیبی در گفت و گو با ایسنا با بیان اینکه ازهزاران سال قبل تاکنون بحثی تحت عنوان توسعه و بالندگی وجود دارد و قدمت آن به زمان ظهور انسان بازمی گردد، اظهار کرد: در مقاطع زمانی مختلف، دیدگاه و رویکرد در مورد توسعه متفاوت بوده است اما در هر همه مقاطع می توان این دیدگاه ها را به دو دسته دیدگاه عوام و دیدگاه خواص دسته بندی کرد.

از سوءاستفاده تا قاچاق فروشی کودکان کار” فرماندار شهرستان شمیرانات با تاکید بر لزوم حمایت اجتماعی، اقتصادی و کالبدی از کودکان کار گفت: باید آموزش در دستور کار دستگاه های حمایتی در موضوع کودکان کار قرار بگیرد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا، سیاوش شهریور در جمع خبرنگاران درباره افزایش کودکان کار و متکدی در منطقه یک تهران و شهرستان شمیرانات و شیوه ساماندهی این کودکان گفت: هر بحرانی یک مقابله ای لازم دارد و مقابله با این بحران از دو زاویه است که در ابتدا باید آموزش های لازم به این کودکان کار داده شود تا زندگی اجتماعی آنها بهبود یابد.

در ایران احساس عاطفه مردم و این مهر و غمخواری یکی از خاصیت های بی نظیر قوم ایرانی است لذا گاهی این احساسات مردم شیوه ساماندهی اقشار آسیب پذیر را تحت تاثیر قرار می دهد و کار سخت و پیچیده می شود.

مهلت شورا به مترو برای تکمیل هواکش های میان تونلی” سخنگوی شورای شهر تهران از تاکید اعضای شورای شهر بر تکمیل هواکش های میان تونلی خطوط 6 و 7 مترو خبرداد.

علی اعطا در گفت وگو با ایسنا در مورد شائبه های عدم ایمنی خط 6 و 7 مترو با بیان اینکه از قبل مسائلی همچون نبود سیگنالینگ مطرح بود،اظهارکرد: نظر کمیسیون حمل ونقل این است که بخش قابل توجهی از مسائل این خطوط برطرف شده اما کمیسیون تخصصی در مورد وضعیت هواکش های میان تونلی ایراداتی وارد دانسته است و خواستار تکمیل هواکش های میان تونلی شده اند.

زمان اعتبار طرح ترافیک سال 97 آژانسی ها و خبرنگاران اعلام شد” مدیر واحد ساماندهی محدوده ها و طرح های ترافیک، زمان اعتبار طرح ترافیک سال 97 را اعلام کرد.

عمار سعیدیان فر در گفت و گو با ایسنا در مورد مهلت زمان اعتبار طرح های ترافیک با بیان اینکه از آن جایی که طرح ترافیک خبرنگاران برای سال 98 باید در یک کارگروه بررسی شود و این مهم زمان بر است، اظهارکرد: به همین علت 31 اردیبهشت ماه را به عنوان زمان اعتبار “طرح ترافیک سال 97” خبرنگاران تعیین کردیم.

میزان کمک های مردمی به سیل زدگان، حدود 230 میلیارد تومان” دبیرکل جمعیت هلال احمر میزان کمک های مردمی به سیل زدگان را حدود 230 میلیارد تومان اعلام کرد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا، محمودرضا پیروی در نشست خبری پیش ازظهر امروز خود درباره میزان کمک های مردمی جمع آوری شده درپی وقوع سیل در سه استان کشور گفت: در زلزله کرمانشاه حدود 64 میلیارد تومان کمک نقدی جمع آوری شد که این رقم در پی سیل اخیر افزایش چشمگیری داشت، به طوری که برابر گزارشی که تا صبح امروز دریافت کردم 158 میلیارد تومان کمک نقدی به حساب های جمعیت هلال احمر از سوی مردم واریز شده است.

580 مدرسه خشتی و گلی جمع آوری شد” رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با بیان اینکه تا آخر سال 97، 580 کلاس درس خشتی و گلی را جمع آوری کرده ایم، گفت: از 400 مدرسه خشتی و گلی باقی مانده نیز 200 مورد آن در سیستان و بلوچستان قرار دارد، حدود 80 مدرسه در اصفهان، 80 مدرسه در کرمان و تعدادی در استان های دیگر است.

مهراله رخشانی مهر در گفت وگو با ایسنا درباره روند جایگزینی مدارس خشتی و گلی اظهار کرد: حذف و جایگزینی مدارس خشتی و گلی از ابتدای سال 97 تا پایان آن جزو اولویت ها و برنامه های ما بود.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا، پربازدیدترین اخبار اجتماعی ایسنا، در روز دوشنبه 16 اردیبهشت به شرح زیر است: انتهای پیام
کلید واژه ها: زنان خانه دار – ماه رمضان – خانه دار – رمضان – بیمه زنان خانه دار – زنان – کمیته امداد – ایسنا – اجتماعی – بیمه زنان خانه – سلامت – توزیع – فرار مالیاتی – خانه – محروم – بیمه – بسته – مددجویان کمیته امداد – بیمه زنان – کارتخوان – مددجویان – معاون برنامه ریزی – کشور – جنسی – معاون – امداد – اخبار – خانواده – میلیارد – حق بیمه

لینک منبع

قالب وردپرس