پنج شنبه 16ام اردیبهشت 1400

احراز هویت سجام غیرحضوری شد

به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر، کارگزاری سهم آشنا توانست نام خود را به عنوان پرچمدار و اولین شرکت کارگزاری ارائه‌دهنده خدمات غیرحضوری احراز هویت سجام ثبت نماید. این پروژه ملی که با رعایت تمامی الزامات فرآیندی و کارکردی راه‌اندازی شده، این امکان را به تمامی افراد می‌دهد که پس از احراز هویت الکترونیک، با خیال […]

126 Viewsبه گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر، کارگزاری سهم آشنا توانست نام خود را به عنوان پرچمدار و اولین شرکت کارگزاری ارائه‌دهنده خدمات غیرحضوری احراز هویت سجام ثبت نماید. این پروژه ملی که با رعایت تمامی الزامات فرآیندی و کارکردی راه‌اندازی شده، این امکان را به تمامی افراد می‌دهد که پس از احراز هویت الکترونیک، با خیال آسوده وارد بازار سرمایه شده و از خدمات آن بهره لازم را ببرند.

همزمانی این رخداد با آزادسازی سهام عدالت و روند سعودی بی‌سابقه تقاضای مردم جهت فعالیت در بورس، اهمیت این موضوع را دوچندان کرده است. خبرها حاکی از آن است دفاتر خدمات ارتباطی این روزها شاهد صف‌های طولانی متقاضیانی است که پس از دریافت کد سامانه سجام، درخواست دریافت کد بورسی دارند. با توجه به خطرات حضور فیزیکی در اماکن عمومی در شرایط اضطراری کرونا، این سامانه به خوبی و در مناسب‌ترین زمان ممکن توانسته به یاری مخاطبان خود شتافته و مراجعات حضوری موردنیاز را به حداقل برساند. از این پس، متقاضیان می‌توانند در امنیت کامل و بدون اتلاف زمان، به آدرس ashena.ir مراجعه نموده و فرآیند احراز هویت خود را انجام دهند.

تنها مواردی که فرد قبل از ورود به سامانه نیاز دارد، کد پیگیری ۱۰ رقمی سجام و شماره سریال پشت کارت ملی هوشمند خود است. (در صورت عدم دریافت کارت ملی هوشمند، می‌توان از کد پیگیری ثبت نام آن نیز استفاده نمود.) پس از وارد کردن شماره موبایل و اطلاعات هویتی، سیستم از فرد متقاضی عکس می‌گیرد. این عکس با پیشرفته‌ترین نرم‌افزارهای پردازش تصویر، با عکس کارت ملی وی مطابقت داده می‌شود. لازم به ذکر است در این تطابق‌دهی، عکس فرد در بیش از ۳۶ نقطه به صورت کاملاً هوشمند مورد بررسی قرار می‌گیرد.

در گام بعد، متقاضی می‌بایست برای اثبات هویت خود، در قالب یک ویدئو سلفی، متن کوتاهی که به صورت تصادفی انتخاب می‌شود را بخواند. این ویدئو با استفاده از تکنولوژی روز دنیا با کمترین ضریب خطا بررسی و راستی‌آزمایی می‌گردد، سپس متقاضی تصویر امضا خود را آپلود می‌نماید. فرآیند احراز هویت غیرحضوری با پرداخت کارمزد مصوب از طریق درگاه اینترنتی و تأیید تعهدنامه پایان می‌پذیرد. در صورت اشتباه وارد کردن اطلاعات و همچنین عدم تکمیل فرآیند ثبت نام، متقاضی حداکثر ۳ مرتبه امکان احراز هویت را بدون پرداخت کارمزد مجدد دارد. در غیر این صورت می‌بایست به صورت حضوری مراجعه نماید. لازم به ذکر است مزیت اصلی سامانه سهم آشنا نسبت به رقبای خود تضمین عودت وجه کارمزد در صورت عدم تکمیل فرآیند به هر دلیل است. در نهایت جهت امنیت هر چه بیشتر، اطلاعات ارسالی متقاضیان به صورت شبانه‌روزی توسط اپراتورهای کارگزاری سهم آشنا، بررسی و در صورت تأیید نهایی ظرف کمتر از ۱۲ ساعت، کد بورسی صادر می‌شود.

از ویژگی‌های مهم این سامانه می‌توان به تطابق آن با پایین‌ترین سرعت اینترنت موجود در کشور اشاره کرد. همچنین قابلیت استفاده در همه دستگاه‌های هوشمند (کامپیوتر، لپ‌تاپ، تبلت و تلفن همراه) را داشته و نیز با همه سیستم‌عامل‌های موجود نیز سازگاری دارد. سامانه احراز هویت غیرحضوری با توجه به تحت وب بودن نیاز به نصب ندارد. نکته قابل توجه دیگر، محیط ساده و کاربرپسند آن بوده که انجام فرآیند احراز هویت را به سهولت برای همگان امکانپذیر کرده است. همچنین به واسطه پشتیبانی از آخرین پروتکل‌های امنیت شبکه با در اختیار قرار دادن محیطی امن به کاربران حتی کمترین دغدغه‌ها را نیز بابت هک و درز اطلاعات مرتفع کرده است.

جهت ورود به سامانه احراز هویت غیر حضوری (الکترونیکی) سهم آشنا و دریافت آنلاین کد بورسی، می‌توانید از این لینک استفاده نمائید.

این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

لینک منبع

قالب وردپرس